مقالات یونیت 

یونیت های دندانپزشکی 

08شهریور

یونیت دندانپزشکی

یونیت از تجهیزات اساسی و ضروری برای دندانپزشکان محسوب می‌شود. در واقع یک مطب دندانپزشکی باید برای ترمیم و درمان دندان‌های آسیب دیده و همچنین انجام انواع معاینات دارای تجهیزات کاملی باشد که یونیت دندانپزشکی از مهمترین آنها به شمار می‌آید.

این تجهیزات معمولا در انواع و طرح‌های گوناگونی ساخته می‌شوند و به طور کلی به گونه‌ای طراحی می‌گردند که هم برای بیمار و هم برای دندانپزشک شرایط مناسبی را فراهم نمایند.

کیفیت و امکانات انواع یونیت‌های دندانپزشکی با توجه به برند و مدل‌های مختلف آن متفاوت است. اما با توجه به اینکه این ابزار برای راحتی و آسایش بیمار و عملکرد بهتر دندانپزشک بسیار مهم است باید انواع با کیفیت و کاملا استاندارد آن خریداری گردد.

کیفیت بالا و استاندارد بودن یونیت دندانپزشکی در درمان بیمار و همچنین پیشگیری از عفونت‌ها نقش بسزایی را می‌تواند ایفا کند. جنس انواع مدرن و جدید این ابزار ترکیبی از (فولاد-الومینیوم-abs) است که خاصیت ضدباکتری نیز دارد و احتمال ایجاد عفونت و بیماری را بسیار کاهش می‌دهد.

schickteb

یکی از ویژگی‌های یونیت دندانپزشکی این است که دارای سطحی کاملا صاف و صیقلی باشد تا به سهولت ضد عفونی و تمیز شود. همچنین جنس آن باید به گونه‌ای باشد که در اثر استفاده از محلول‌های ضدعفونی دچار تغییر رنگ و خرابی نگردد.

اگرچه در بعضی از یونیت‌ها مخزن جداگانه‌ای برای ماده ضدعفونی تعبیه شده است که مواد را با آب مخلوط نموده و سبب کاهش میکروارگانیسم‌ها می‌گردد.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در طراحی یونیت‌ها مهم تلقی می‌شود، سهولت دسترسی دندانپزشک به وسایل است. یونیت‌های دندانپزشکی اجزا و امکانات مختلفی دارند که دندانپزشک با کمک آنها به مداوای بیماران می‌پردازد. در ادامه این مطلب اجزای اصلی و قسمت‌های مختلف یونیت دندانپزشکی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

schickteb1

About the Author

Related

یونیت دندانپزشکی چیست؟

یونیت دندانپزشکی چیست؟

یونیت دندانپزشکی (Dental Unit) یکی از کاربردی ترین تجهیزات دن...

Read More >