ساکشن جراحی مدل HK-F01

ساکشن مرکزی دندانپزشکی HK ساخت کشور چین است و مورد تأیید استانداردهای CE اروپا و ایزو می باشد. این دستگاه دارای قابلیت تخلیه مستقیم است.قدرت مکش ساکشن مرکزی حدود 500 لیتر در دقیقه است و مواد از فاصله 10 الی 15 میلی متری دهانه سرساکشن مکیده می شود. ( در ساکشن پرتابل این مقدار بین 3 الی 5 میلی متر است. ) این یعنی 10 الی 15 برابر بیشتر از ساکشن معمولی .


ساکشن جراحی مدل HK-F06

ساکشن مرکزی دندانپزشکی HK ساخت کشور چین است و مورد تأیید استانداردهای CE اروپا و ایزو می باشد. این دستگاه دارای قابلیت تخلیه مستقیم است.قدرت مکش ساکشن مرکزی حدود 500 لیتر در دقیقه است و مواد از فاصله 10 الی 15 میلی متری دهانه سرساکشن مکیده می شود. ( در ساکشن پرتابل این مقدار بین 3 الی 5 میلی متر است. ) این یعنی 10 الی 15 برابر بیشتر از ساکشن معمولی . در این ساکشن سرعت جریان هوا 150 الی 200 کیلومتر در ساعت است
.

اتوکلاو شیک طب پرشیا

اتوکلاو یکی از وسایل ضروری در دندانپزشکی می باشد به منظور کنترل عفونت و جلوگیری از بیماری های مانند ایدز ، هپاتیت و ویروس های غیره از این دستگاه استفاده می شود، اتوکلاو دندانپزشکی بهترین دستگاه جهت استریل کردن وسایل دندان پزشکی است ، بدین جهت که وسایل تحت فشار بخار و حرارت زیاد قرار می گید ادامه مطلب

یونیت و صندلی دندانپزشکی

اصلی ترین وسیله در هر دندانپزشکی یونیت و صندلی می باشد، بسیاری از افراد به دلیل کمبود بودجه از یونیت دسته دوم استفاده می کنند که به دلایل بهداشتی توصیه نمی شود. شیک طب پرشیا توانسته یونیتی را تولید کند که علاوه بر ظاهری زیبا و آناتومی خوب با صرف کمترین هزینه و بالاترین کیفیت

رادیوگرافی تک دندان

رادیوگرافی تک دندان محصولی است که جهت تصویربرداری از دندان از آن استفاده می شود تا مشکلات مربوط به دندان تشخیص و به‌ درستی درمان شوند. دندانپزشک برای تشخیص پوسیدگی دقیق دندان بیمار و تغییراتی که ممکن است بعدها رخ دهد، از رادیوگرافی استفاده می‌کند
24تیر

کارایی دستگاه ساکشن جراحی برقی در دندانپزشکی چیست ؟

کارایی دستگاه ساکشن جراحی برقی در دندانپزشکی چیست ؟


بدون شک تمامی شما حداقل یک بار در طول زندگی به دندانپزشکی رفته اید، در اتاق دندانپزشک وسیله های بسیار زیادی به چشم شما می خورد که یکی از مهمترین آنها ساکشن جراحی دندانپزشکی می باشد. شاید بتوان بیان کرد که این دستگاه یکی از کارآمدترین و اصلی ترین وسیله ها و تجهیزات دندانپزشکی به شمار می ‌رود. شما باید به خوبی بدانید که این دستگاه انواع متنوعی دارد و حرکت انواع آن هم دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی است. دندانپزشکانی که می ‌خواهند بهترین نمونه ساکشن های جراحی را انتخاب کنند باید به خوبی ویژگی ها و مشخصات آنها را از هر نظر بررسی نمایند.
یکی از مهم‌ترین کاربردها و مزیت هایی که ساکشن جراحی دارد این است که موجب می ‌شود که پزشک به راحتی کار جراحی دندان را با وجود این تجهیزات دندانپزشکی انجام دهد. در صورتی که ساکشن ها درون دهان بیمار قرار بگیرند پزشک قادر خواهد بود که بدون خونریزی و یا غلظت بالا آمدن مواد دندانپزشکی کار خود را انجام دهد. بیمار زمانی که زیر دست پزشک است و دندانش در حال جراحی می باشد امکان دارد که مواد زیادی را در درون دهان خود احساس کند. اگر ساکشن درون دهان بیمار قرار نگیرد بدون شک بیمار از این مسئله اذیت خواهد شد و روند جراحی طول می کشد.
 


ساکشن جراحی


علت ضرورت استفاده از ساکشن جراحی در دندانپزشکی چیست ؟
شما باید به خوبی بدانید که به دلایل متنوعی لازم است تا از لوله رابط ساکشن جراحی در کل طول درمان استفاده کرد. در واقع پزشک برای اینکه دلایلی را برای استفاده از این تجهیزات دندانپزشکی بیان کند برخی از گزینه ها را اعلام کرده است که این گزینه ها عبارت است از:
1.بعد از تزریق کردن آمپول بی حسی توسط پزشک مقداری از ماده آمپول درون دهان بیمار جمع می ‌شود که به کمک ساکشن این ماده به سرعت تخلیه خواهد شد. از طرفی باید بدانید که ماندن بیش از اندازه مواد بی حسی درون فضای دهان بیمار می تواند مشکل ساز شود و به همین دلیل پزشک سریعاً از ساکشن دندانپزشکی استفاده می کند.
2. زمانی که پزشک جراحی دندان بیمار را انجام می دهد مقدار زیادی بزاق درون دهان بیمار جمع می شود که با استفاده از ساکشن این بزاق تخلیه می گردد. در صورتی که برای تخلیه بزاق به وجود آمده درون دهان بیمار اقدامی انجام نشود پزشک به راحتی نمی تواند کار جراحی را انجام دهد. همچنین بیمار هم به طور دائم اذیت خواهد شد و می‌ خواهد که آب دهان خود را بیرون بریزد. بنابراین ساکشن ها بهترین و کارآمدترین تجهیزات دندانپزشکی برای تخلیه بزاق دهان هستند.
3. زمانی که پزشک در حال ترمیم کردن دندان های شما می باشد امکان دارد که مقداری از تکه های مواد وارد دهان شما گردد. این تکه ها به وسیله ساکشن دندانپزشکی جمع‌آوری خواهند شد.
4. برای انجام دادن کارهای ترمیمی به وسیله پزشک خشک بودن دندان مورد نظر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بر همین اساس شما باید به خوبی بدانید که استفاده کردن از ساکشن های جراحی ضروری به شمار می رود.
5. لثه و یا دندانی که دندانپزشک مشغول ترمیم کردن آن می باشد قطعاً با مقداری خونریزی همراه خواهد بود که درون دهان بیمار جمع می گردد. برای پاکسازی خون استفاده کردن از ساکشن های دندانپزشکی یکی از مهم‌ ترین و بهترین وسیله های دندانپزشکی است.
6. مته ای که به وسیله آن دندان های آسیب دیده را پزشک ترمیم می کند داغ می شود و برای خنک شدن آن به مقدار زیادی آب استرس شده نیاز است. همین مسئله می ‌تواند موجب جمع شدن مایعات اضافی درون دهان بیمار گردد. در نتیجه استفاده کردن از دستگاه‌ های ساکشن در دندانپزشکی اهمیت بسیار زیادی دارد.

ساکشن جراحی
مزیت های ساکشن جراحی برقی دندانپزشکی
یکی از جدیدترین و بروزترین ساکشن های جراحی که از جمله مهمترین تجهیزات دندانپزشکی به شمار می رود ساکشن جراحی برقی می باشد. شما باید به خوبی بدانید که این ساکشن نسبت به دیگر ساکشن ها مزیت های زیادی را درون خود جای داده است. برخی از مهمترین مزیت ها که موجب پرطرفدار بودن آن شده عبارت است از:
1.کم مصرف بودن این ساکشن یکی از اصلی ‌ترین مزیت ‌های آن به شمار می ‌رود. به طوری که می توان بیان کرد میزان مصرف برق در آن این ساکشن تنها یک سوم برق یک لامپ کم مصرف می باشد. بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند که به دلیل برقی بودن ساکشن ممکن است که هزینه زیادی از برق را رقم بزند.
2. قدرت مکش ساکشن برقی بسیار مناسب و فوق العاده می باشد که پزشک به راحتی می تواند در کمترین زمان هر یک از انواع مواد، بزاق و خونریزی درون دهان بیمار را تخلیه کند.
3. شما به راحتی می توانید در هر یک از موقعیت های مکانی که کلینیک و مطب تان دارد اقدام به نصب این ساکشن جراحی نمایید.
4. یکی دیگر از مزیت های ساکشن های برقی این است که کلید تخلیه دستی دارد. پزشک به وسیله آن می تواند دستگاه را پیش از پر شدن کامل تخلیه کرده و سپس مورد استفاده قرار دهد.
5.آنتی باکتریال درون مخزن برقی یکی دیگر از ویژگی‌های ساکشن های برقی می باشد. این فیلتر از ورود آلودگی هوا جلوگیری می ‌کند و مزیت ‌های زیادی دارد.

ساکشن جراحی
6. سنسور ها و فیوز های محافظتی بسیار زیادی درون ساکشن برقی وجود دارد که از دستگاه مراقبت می نماید.
7. این دستگاه دارای یک صفحه نمایشگر است که می ‌تواند عملکرد دستگاه را به راحتی مورد مشاهده و بررسی قرار دهد.
8. فرمان های پدالی درون ساکشن برقی یکی دیگر از ویژگی ها و مزیت های آن ها می باشد.
9. این نمونه از ساکشن های دندانپزشکی قادر خواهند بود که به صورت اتوماتیک عملیات تخلیه را به فاضلاب انجام دهند.
10. علاوه بر طراحی زیبایی که از این نمونه ساکشن های جراحی دریافت کنید باید بدانید که آن ها صدای بسیار کمی دارند و آرامش محیط را حفظ می کنند.
11. این دستگاه برای انجام دادن فرایند مکش خود نیازی به آب ندارد و در نتیجه مانع مصرف بیش از اندازه آب به وسیله دستگاه می شود.
 

About the Author

Related

اهمیت خرید و استفاده از ساکشن جراحی

اهمیت خرید و استفاده از ساکشن جراحی

یکی از مهمترین دستگاه‌هایی که برای ایجاد فشار منفی و به...

Read More >
ساکشن جراحی چیست و کاربردهای آن

ساکشن جراحی چیست و کاربردهای آن

یکی از دستگاه هایی که در پزشکی کاربرد بسیار زیادی دارد س...

Read More >
خرید انواع ساکشن جراحی دندانپزشکی

خرید انواع ساکشن جراحی دندانپزشکی

یکی از مهمترین تجهیزات دندانپزشکی که پزشکان باید در کلی...

Read More >

Post a Comment